Rozhovor se zaměstnancem: Milan Grossman

Milane, jak ses dostal k této práci?

Majitel Farmaparku Tomáš je můj dlouholetý kamarád – pomáhal mi s mými projekty, a proto i já jemu pomáhám ve Farmaparku. Navíc, když se jednalo o nabídku zábavné práce s dětmi, kde můžu ukázat trochu toho svého "šoumenství", neváhal jsem! 

Skype_Picture_2022_06_02T06_34_48_224Z komp

Jak vypadá taková prohlídka Farmaparku s Milanem?

Jedna ooobrovská zábava! Sděluji informace dětem formou hry. Mým cílem je, aby se děti nenudily a paní učitelky si odpočinuly. Řídím se heslem: Usměvavé dítě = šťastné dítě. Jinak tedy projdeme s dětmi všechny výběhy, pohladí si a nakrmí slepičky, lamu, daňky, prasátky, ovečky, kozy, kravičky, králíky, oslíky... Posbíráme vajíčka, podíváme se do dančí obory nebo se vydáme na Pískovou horu. Pak se děti projedou na ponících nebo si opečou buřta. Možností je u nás ve Farmaparku opravdu hodně! 

Co tě na práci s dětmi baví nejvíce a co je pro tebe náročné?

Nejvíce mě baví, když děti mají zájem, když se smějí, obejmou mě, tleskají – to mě nabíjí! Náročné je u velkých skupin dětí udržet jejich pozornost. Ale vždycky pro ně něco vymyslím, takže se to daří. :)

Skype_Picture_2022_06_02T06_34_31_360Z (1) komp

Můžeš prozradit, jestli chystáš nějaké změny/vylepšení prohlídek?

No jasně! Stále je co zlepšovat. Zjišťuju si více informací o zvířatech, které sděluju dětem, studuju psychologii dětí, abych jim lépe do budoucna porozuměl. Co se měnit nebude, je to, aby prohlídka ve Farmaparku byla hlavně "hra".

Máš nějaký zážitek z Farmaparku, na který rád vzpomínáš?

Velmi krásné bylo, když jsem společně prováděl dětičky ze školky a babičky a dědečky z domova seniorů. Ale vždycky je pro mne zážitek, když děti nechtějí jet zpátky do školky a chtějí se mnou zůstat ve Farmaparku. :)

Skype_Picture_2022_06_02T06_34_44_989Z (1 komp

Které zvířátko z farmy máš nejradši?

Samozřejmě všechna zvířátka mám moc rád, ale zamiloval jsem si lamáka Káju a ovečku Luisu (Milan jí osobně říká Olinka :))

Skype_Picture_2022_06_02T06_34_41_494Z (1) komp