Rozhovor se zaměstnancem: Nela Peterková

Skype_Picture_2022_07_21T08_39_20_385Z (1)

Nelčo, jaká je tvoje pracovní pozice ve Farmaparku u Toma?

Ve Farmaparku pracuji jako animátor, kdy provádím malé a zvědavé návštěvníky ze škol a školek a ukazuji jim naše zvířátka. Zároveň vám někdy i mohu připravovat občerstvení v našem stánku či vás budu vítat rovnou u vstupu do Farmaparku. K této práci jsem se dostala náhodou, ale jelikož miluji zvířátka a s dětičkami mám mnoho zkušeností, věděla jsem, že je to přesně to, co chci.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den? 

Můj pracovní den je rozmanitý. A ačkoli je to občas náročné, vždy pro mě den v práci znamená především zábavu. Přes den si užívám s dětičkami procházku po Farmaparku, kde si mazlíme zvířátka a společně si i nějaká zvířátka vždy nakrmíme. Po cestě si zahrajeme nějaké hry a zároveň se dozvídáme zajímavosti o zvířátkách.

Jaké jsou nejdůležitější vlastnosti animátora?

Nejdůležitější vlastností je především cit k dětem a zároveň i ke zvířátkům. Jakožto animátor musím svůj výklad i celou prohlídku situovat vždy dle věku dětiček. Důležité je dětičky zaujmout, udržet jejich pozornost, naučit je něco nového ale především jim poskytnout zážitek, který budou doma s nadšením vyprávět rodičům.

Skype_Picture_2022_07_21T08_39_30_354Z (1)

Co tě na práci ve Farmaparku nejvíce baví a co je pro tebe náročné? 

Rozhodně celá práce s dětmi je to, co mi vždy vykouzlí úsměv na tváři. Velice mě baví si s dětičkami hrát a povídat si s nimi. Líbí se mi, jak dětičky s nadšením poslouchají a neustále se ptají na to, co je zajímá. Vidět na dětech nadšení ze zvířátek, z možnosti dát zvířátkům nějaké dobrůtky či si zvířátka pohladit je opravdu skvělý pocit. Celé to náramně doplňuje moje láska ke zvířátkům. Naopak náročné pro mně občas bývá udržení pozornosti dětiček, ale to vždy rychle společně napravíme dalšími zajímavostmi či hrou.

Prozradíš, co ráda děláš ve volném čase?

Ve volném čase se věnuji i svým domácím mazlíčkům. Ráda cestuji a to jak na kratší výlety po okolí, tak i do zahraničí. Baví mě třeba i studium a moc ráda doma vařím.

Skype_Picture_2022_07_21T08_39_26_529Z (1)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení