Lišky

Jsme roztomilé, hravé, inteligentní (až vychytralé), ale také poměrně plaché.

Jsme lištičky. Pištík a Eliška.

Interakce se liškou

Do ohrady Ne, prosím.
Mazlení Ne. 
Krmení Ne, máme. :)

Příběh / Zajímavosti

Do farmaparku přišli Pištík s Eliškou jako malá opuštěná liščátka. Velmi jsme bojovali za to, abychom je mohli legálně vzít z volné přírody a poskytnout jim bezpečný domov tady u nás. Naštěstí jsme zvládli vše potřebné vyřídit, a tak můžete tuhle milou dvojici u nás potkat.

Lišky – Farmapark u Toma

Lišky – Farmapark u Toma

Lišky – Farmapark u Toma

Lišky – Farmapark u Toma

Informace o lištičkách

Liška obecná je nejvíce rozšířeným divoce žijícím druhem. Jedná se o štíhlou psovitou šelmu s dlouhýma špičatýma ušima a huňatým ocasem. Vyskytuje se v Evropě, severní Africe a v Asii. Obývá lesy, parky a křoviska. Lišky jsou aktivní hlavně večer a v noci. Jsou výtečnými lovci a ve volné přírodě často napadají domácí chovy. Liška často vystupuje v říkadlech, pohádkách a bajkách. Vždy hraje roli sympatické, důvtipné a vychytralé.

Liška obecná patří mezi všežravce. Ráda si pochutná na drůbeži, menším ptactvu, na hlodavcích i králících. Nepohrdne lesními plody nebo ovocem.

Zajímavosti o druhu

Liška z volné přírody je opravdu velmi vychytralá a nedůvěřivá k lidem. Místům, kde je cítit lidský pach, se vyhýbá a jen tak se nechytí do pastí. Plně ochočit se liška z přírody nedá.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení