Pejsci

Jsme čau-čauové Mango a Molly. Buď na vás budeme vrtět ocásky hned u vstupu do farmaparku nebo nás najdete vypomáhat v prodejně Krmiva u Toma.

Případně můžeme být i někde na procházce (pokud ne, můžete se venčení ujmout vy).

Interakce se pejsky

Do ohrady Na vyžádání.
Mazlení Ano, lze i vzít na procházku. 
Krmení Ne, máme. :)

Příběh / Zajímavosti

Mango a Molly nejsou sourozenci, ani mamka se synem. Molly a Mango nemají umazaný jazyk od borůvek, fialová barva je charakteristickým znakem jejich plemene.

pejsek – Farmapark u Toma

pejsek – Farmapark u Toma

pejsek – Farmapark u Toma

pejsek – Farmapark u Toma

Informace o psech domácích

Pes domácí je největší domestikovaná šelma a jedno z nejstarších domestikovaných zvířat vůbec. Člověka provází už minimálně 14 tisíc let. Předpokládá se, že jde o zdomácnělého vlka obecného.

Úloha psa v lidské společnosti je velmi rozmanitá – je pomocníkem při lovu, při přehánění stád, stráží majetek a domácí zvířata, používá se k přepravě nákladů jako tažný/saňový, pracuje v ozbrojenými složkami nebo asistuje hendikepovaným osobám. V západní kultuře hraje nezastupitelnou roli jako společníka člověka.

V současnosti je Mezinárodní kynologickou federací (FCI) uznáno 343 plemen psů, která se liší velikostí, proporcemi, délkou a strukturou srsti, tvarem hlavy a čumáku nebo povahou.

Čau Čau

Čau Čau je plemeno pocházející z Číny. V minulosti bylo toto plemeno používáno jako pracovní a hlídací.

Je to spíše uzavřený, svéhlavý, nezávislý a inteligentní pes. Má silnou stavbu těla a charakteristický modro-černý jazyk.

Čau čauové vyžadují časté pročesávání a vyčesávání, a to minimálně 1x denně. Čau čau nevyžaduje mnoho pohybu, nerad plave. Výcvik a výchova tohoto plemene jsou poměrně složité, vyžaduje ale důkladnou socializaci.

Zajímavosti o psech domácích

Nejmenším plemenem je čivava s ideální hmotností 1,5-3 kg. Naopak nejtěžšími jsou obecně bernardýni a angličtí mastifové, ti váží i více než 100 kg.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení