Pejsci

Jsme čau-čauové Mango a Molly. Buď na vás budeme vrtět ocásky hned u vstupu do farmaparku nebo nás najdete vypomáhat v prodejně Krmiva u Toma.

Interakce se pejsky

Do ohrady Na vyžádání.
Mazlení Pouze s ošetřovatelem.
Krmení Ne, máme. :)

Příběh / Zajímavosti

Mango a Molly nejsou sourozenci, ani mamka se synem. Molly a Mango nemají umazaný jazyk od borůvek, fialová barva je charakteristickým znakem jejich plemene.

pejsek – Farmapark u Toma

pejsek – Farmapark u Toma

pejsek – Farmapark u Toma

pejsek – Farmapark u Toma

Informace o psech domácích

Pes domácí je největší domestikovaná šelma a jedno z nejstarších domestikovaných zvířat vůbec. Člověka provází už minimálně 14 tisíc let. Předpokládá se, že jde o zdomácnělého vlka obecného.

Úloha psa v lidské společnosti je velmi rozmanitá – je pomocníkem při lovu, při přehánění stád, stráží majetek a domácí zvířata, používá se k přepravě nákladů jako tažný/saňový, pracuje v ozbrojenými složkami nebo asistuje hendikepovaným osobám. V západní kultuře hraje nezastupitelnou roli jako společníka člověka.

V současnosti je Mezinárodní kynologickou federací (FCI) uznáno 343 plemen psů, která se liší velikostí, proporcemi, délkou a strukturou srsti, tvarem hlavy a čumáku nebo povahou.

Čau Čau

Čau Čau je plemeno pocházející z Číny. V minulosti bylo toto plemeno používáno jako pracovní a hlídací.

Je to spíše uzavřený, svéhlavý, nezávislý a inteligentní pes. Má silnou stavbu těla a charakteristický modro-černý jazyk.

Čau čauové vyžadují časté pročesávání a vyčesávání, a to minimálně 1x denně. Čau čau nevyžaduje mnoho pohybu, nerad plave. Výcvik a výchova tohoto plemene jsou poměrně složité, vyžaduje ale důkladnou socializaci.

Zajímavosti o psech domácích

Nejmenším plemenem je čivava s ideální hmotností 1,5-3 kg. Naopak nejtěžšími jsou obecně bernardýni a angličtí mastifové, ti váží i více než 100 kg.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!