Lama krotká

Ahoj, jsem Karel a mám rád pozornost, hlazení a hlavně rád jím.

Ahoj, já jsem Pepina. Jsem o poznání stydlivější než můj partner Karel, ale také ocením pohlazení a něco na zub.

Interakce s lamami

Do ohrady Ne.
Mazlení Ano.
Krmení Určitě ano.

 

Příběh / Zajímavosti

Lamáka Karla jsme si vzali od lidí, kteří jej dostali jako nevhodný dárek. Protože ale Kájovi bylo smutno a potřeboval společnost, zajeli jsme na druhý konec republiky pro Pepinu.

Lama krotká – Farmapark u Toma

Lama krotká – Farmapark u Toma

Lama krotká – Farmapark u Toma

Lama krotká – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Lama krotká obývá travnaté a křovinaté oblasti v Jižní Americe, nejčastěji v Andách. Jedná se o stádové zvíře. V této skupině je jasně daná hierarchie a samci jsou při konfliktech velmi zuřiví. Lamy žijí ve volné přírodě ve velkých nadmořských výškách a byly domestikovány před více než 4 000 lety a říká se jim velbloudi Nového světa.

Primárně se lamy chovají kvůli vlně, kůžím a trusu, který se používá jako palivo. Lama je býložravec a přežvýkavec, hlavní složkou potravy je seno a tráva. Lamy jsou, i přes rozšířený mýtus o plivání, vcelku nekonfliktní.

Stojí za zmínku

Lama je schopna ujít denně několik kilometrů s nákladem až 40 kg. Příbuzné druhy jsou lama alpaka a velbloud jednohrbý a dvouhrbý.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení