Prasátka

Možná nepatříme mezi nejvoňavější zvířátka, za to ale jsme jedni z nejmazlivějších.

Prosili bychom podrbat a dát něco dobrého na zub.

Interakce s prasátky

Do ohrady Ano, ale pozor, rádi utíkají.
Mazlení Už se na to těšíme.
Krmení Zakupte v automatu.

 

Příběh / Zajímavosti

Pozor na správné zavření vrátek. Jedno z prasátek se totiž rozhodlo prozkoumat okolí a pláchlo při ranním krmení. A dostaňte takové 80kilové prasátko zpátky.

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Göttingenské miniprase

Göttingenské miniprase je druh miniaturního prasete, které bylo vyšlechtěno původně pro biomedicinský průmysl a výzkum pro záchranu lidských životů. Vyznačuje se malým vzrůstem. Podobně jako jiná prasata je i toto miniprase velmi sociální ke své skupině a je kontaktní a milé k lidem. Právě proto je oblíbené jako domácí mazlíček. Miniprasátka jsou krmena šrotem a zbytky. Dostávají ale pouze to, co je pro ně vhodné a prospěšné, protože mají sklony k tloustnutí. Miniprasátko je snadno ochočitelné a dokáže se naučit povely podobně jako pes. Prasátko si také zvykne v bytě chodit na kočičí záchod. Göttingenské miniprasátko je vhodné pro alergiky. Věděli jste, že miniprasátko potřebuje k životurytí a kontakt s hlínou? Jedině tak bude správně vyvinuté a v psychické pohodě.

Kune Kune

Prasátka plemene Kune Kune pocházejí z Nového Zélandu, původně jsou předky těchto prasat pravděpodobně asijská plemena. Kune Kune jsou sice malá velikostí, za to ale velká svým charakterem - jsou velmi milá a kontaktní, a proto jsou také často chována jako domácí mazlíčci. Prasátka jsou typická krátkým rypákem, který používají k rytí, nejsouvšak žádní škodiči. Prasata Kune Kune jsou krmena šrotem a zbytky. Dostávají ale pouze to, co je pro ně vhodné a prospěšné. Prasátka jsou inteligentní a zvládnou se naučit snadné povely nebo slyší na jméno. Milují drbání, pak si spokojeně pochrochtávají. V jazyce Maorů znamená jméno těchto prasátek „buclatý”.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení