Prasátka

Možná nepatříme mezi nejvoňavější zvířátka, za to ale jsme jedni z nejmazlivějších.

Prosili bychom podrbat a dát něco dobrého na zub.

Interakce s prasátky

Do ohrady Ano, ale pozor, rádi utíkají.
Mazlení Už se na to těšíme.
Krmení Zakupte v automatu.

 

Příběh / Zajímavosti

Pozor na správné zavření vrátek. Jedno z prasátek se totiž rozhodlo prozkoumat okolí a pláchlo při ranním krmení. A dostaňte takové 80kilové prasátko zpátky.

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Prase Kune Kune a Göttingenské miniprase – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Göttingenské miniprase

Göttingenské miniprase je druh miniaturního prasete, které bylo vyšlechtěno původně pro biomedicinský průmysl a výzkum pro záchranu lidských životů. Vyznačuje se malým vzrůstem. Podobně jako jiná prasata je i toto miniprase velmi sociální ke své skupině a je kontaktní a milé k lidem. Právě proto je oblíbené jako domácí mazlíček. Miniprasátka jsou krmena šrotem a zbytky. Dostávají ale pouze to, co je pro ně vhodné a prospěšné, protože mají sklony k tloustnutí. Miniprasátko je snadno ochočitelné a dokáže se naučit povely podobně jako pes. Prasátko si také zvykne v bytě chodit na kočičí záchod. Göttingenské miniprasátko je vhodné pro alergiky. Věděli jste, že miniprasátko potřebuje k životurytí a kontakt s hlínou? Jedině tak bude správně vyvinuté a v psychické pohodě.

Kune Kune

Prasátka plemene Kune Kune pocházejí z Nového Zélandu, původně jsou předky těchto prasat pravděpodobně asijská plemena. Kune Kune jsou sice malá velikostí, za to ale velká svým charakterem - jsou velmi milá a kontaktní, a proto jsou také často chována jako domácí mazlíčci. Prasátka jsou typická krátkým rypákem, který používají k rytí, nejsouvšak žádní škodiči. Prasata Kune Kune jsou krmena šrotem a zbytky. Dostávají ale pouze to, co je pro ně vhodné a prospěšné. Prasátka jsou inteligentní a zvládnou se naučit snadné povely nebo slyší na jméno. Milují drbání, pak si spokojeně pochrochtávají. V jazyce Maorů znamená jméno těchto prasátek „buclatý”.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!