Daněk evropský

Ve farmaparku jsme teprve chvíli a ještě si zvykáme na lidi.

Můžete se ale na nás chodit dívat, jak papáme.

Interakce s daňky

Do ohrady Zatím ne a blízko ohrady tiše.
Mazlení Ještě se plašíme.
Krmení Ne, již máme. :)

 

Příběh / Zajímavosti

Velkou dominantou dančího výběhu byl samec s velkým parožím. Jaké to bylo překvapení, když jsme ho najednou v ohradě neviděli. Pak jsme na zemi našli shozené parohy a najednou to bylo jasné.

Daněk evropský – Farmapark u Toma

Daněk evropský – Farmapark u Toma

Daněk evropský – Farmapark u Toma

Daněk evropský – Farmapark u Toma

Informace

Toto Daněk evropský nebo také skvrnitý k nám přišel z východního středomoří a hlavně Malé Asie. Právě odtud se daňci začali dovážet jako okrasná zvěř do zámeckých parků a obor. Daňci se nyní vyskytují i ve volné přírodě.

Samci mají typické lopatkové paroží, které každoročně shazují. Daňčí srst v průběhu roku mění svoji podobu. V zimě je šedohnědá a méně skvrnitá. V ostatních obdobích je žluto-červeno-tmavěhnědá se skvrnami.

Daňci se pasou po celé dny. Jejich základní potravou jsou trávy, byliny, lesní plody jako žaludy, bukvice, kaštany, hloh a zemědělské plodiny jako jetel, pšenice, kukuřice. Rádi si dají také ovoce a zeleninu.

Stojí za zmínku

Daňci utíkají před nebezpečím typickými "kozími skoky". To znamená, že se odrážejí od země všemi čtyřmi nohami. | Samička od daňka se nazývá daněla a mládě je daňče.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení