Králíci

Ahoj. Je nás hodně, poskakujeme, máme hebký kožíšek a roztomilý čumáček.

Ano, uhodli jste. Jsme králíčci. A ne ledajací. Jsme velcí a máme dlouhé uši. Pocházíme totiž ze starého francouzského rodu.

Interakce s králíčky

Do ohrady Ano, ale z klecí sami nevyndávat.
Mazlení Už se na to těšíme.
Krmení Zakupte v automatu.

 

Příběh / Zajímavosti

Králíčci se nám nekontrolovatelně rozrostli. Proto je nyní z klecí mohou vyndat jen naši ošetřovatelé. Mimochodem, pro naše králíčky připravujeme nový velký výběh hned u vstupu do farmaparku.

 

Králík – Farmapark u Toma

Králík – Farmapark u Toma

Králík – Farmapark u Toma

Králík – Farmapark u Toma

Základní informace

Francouzský beran je staré francouzské plemeno králíka původně chované na maso. Jde o velké a mohutné králíky podobné belgickým obrům, jsou ale drobnější.

Pro tyto králíčky jsou typické svěšené dlouhé uši. Berani jsou většinou klidní, dobromyslní a mají vyrovnanou povahu. Také proto jsou oblíbení jako mazlíčci. 

Francouzští berani mají různé barvy, od divoké hnědé po modrošedou, železitou nebo činčilovou. Tento králík se živí podobně jako ostatní plemena králíků – senem, trávou, bylinkami nebo zeleninou.

Stojí za zmínku

Francouzský beran se podílel na vytvoření dalších plemen beranovitých i klasických plemen králíků, např. zakrslého beránka nebo meklenburského strakáče.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení