Anglonubijská koza/kozel

Kozel Joe, těší mě. Jsem součástí farmaparku prakticky již od jeho založení.

Jsem zvědavý, hravý, ale občas taky lehce drzý a toužím po dobrodružství (čtěte toužím běhat si volně po areálu).

Interakce s kozlem/kozou

Do ohrady Ne. utekl by.
Mazlení Můžete hladit.
Krmení Určitě ano a rád.

 

Příběh / Zajímavosti

Tomuhle kozlíkovi bychom mohli říkat „Kajínek“ – rád se totiž vzdaluje ze svého výběhu a běhá za našimi návštěvníky. Má už ale nadstandardní zabezpečení, takže se nestane, že by vás najednou Joe zatahal za rukáv.

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Anglonubijská koza je velké plemeno kozy chované hlavně pro mléko, které je velmi kvalitní a chutné bez charakteristického zápachu. Vysoký obsah tuku v tomto mléce je ceněný výrobci sýrů. Anglonubijská koza byla vyšlechtěna v 19. století na britských ostrovech. Díky jejím blízkovýchodním předkům snáší anglonubijská koza dobře vyšší teploty. Pro anglonubijskou kozu je typická klabonosá hlava a široké a dlouhé uši. Jedná se o velmi inteligentní plemeno kozy domácí.

Anglonubijská koza je býložravec a živí se hlavně senem a granulemi pro kozy. V omezeném množství se jim podává ovoce, zelenina nebo mačkané obiloviny. Výjimečně si rády pochutnají na tvrdém chlebu.

Stojí za zmínku

Anglonubijské kozy jsou velice zvědavé a mlsné. Vyznačují se také inteligencí, proto si snadno navyknou na denní režim – naučí se volat o potravu nebo v určitý čas chodit domů.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení