Anglonubijská koza/kozel

Kozel Joe, těší mě. Jsem součástí farmaparku prakticky již od jeho založení.

Jsem zvědavý, hravý, ale občas taky lehce drzý a toužím po dobrodružství (čtěte toužím běhat si volně po areálu).

Interakce s kozlem/kozou

Do ohrady Ne. utekl by.
Mazlení Můžete hladit.
Krmení Určitě ano a rád.

 

Příběh / Zajímavosti

Tomuhle kozlíkovi bychom mohli říkat „Kajínek“ – rád se totiž vzdaluje ze svého výběhu a běhá za našimi návštěvníky. Má už ale nadstandardní zabezpečení, takže se nestane, že by vás najednou Joe zatahal za rukáv.

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Anglonubijský kozel Joe – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Anglonubijská koza je velké plemeno kozy chované hlavně pro mléko, které je velmi kvalitní a chutné bez charakteristického zápachu. Vysoký obsah tuku v tomto mléce je ceněný výrobci sýrů. Anglonubijská koza byla vyšlechtěna v 19. století na britských ostrovech. Díky jejím blízkovýchodním předkům snáší anglonubijská koza dobře vyšší teploty. Pro anglonubijskou kozu je typická klabonosá hlava a široké a dlouhé uši. Jedná se o velmi inteligentní plemeno kozy domácí.

Anglonubijská koza je býložravec a živí se hlavně senem a granulemi pro kozy. V omezeném množství se jim podává ovoce, zelenina nebo mačkané obiloviny. Výjimečně si rády pochutnají na tvrdém chlebu.

Stojí za zmínku

Anglonubijské kozy jsou velice zvědavé a mlsné. Vyznačují se také inteligencí, proto si snadno navyknou na denní režim – naučí se volat o potravu nebo v určitý čas chodit domů.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!