Ovce a kozy

Je nás mnoho, ovce, kozy. Všechny jsme zvědavé, mazlivé, hladové.

A hlavně, můžete přímo k nám do výběhu.

Interakce s námi

Do ohrady Ano, račte vstoupit.
Mazlení Už se na to těšíme.
Krmení Zakupte v automatu.

 

Příběh / Zajímavosti

Ovce a kozy byly jedny z našich prvních zvířátek, ale ani dnes, po několika letech, se jejich rozrůstání nezastavilo. Například v roce 2022 jsme odchovali Drobečka, první mládě kozy. Už u nás zůstane a dnes byste ho mezi ostatními skoro nepoznali.

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Ovce a kozy – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Holandská koza

Holandská zakrslá koza pochází z Afriky, později byla dovezena do Holandska. Často je mylně zaměňována s kozou kamerunskou. Holandské kozy jsou rohaté. Nejsou chovány pro svoji užitkovost, ale spíše ke spásání luk a zahrad. Základem krmení holandské kozy je seno a tráva nebo speciální granule pro kozy. Velmi ojediněle se využívají na kůže a maso. Holandská zakrslá koza je velmi inteligentní tvor a je možné ji naučit různým kouskům – zvykne si na svoje jméno a bude reagovat na přivolání nebo chodit na procházky jako pes a skákat přes překážky. S holandskou zakrslou kozou se můžeme setkat i během zooterapie, a to díky její milé a kontaktní povaze.

Kamerunská ovce

Kamerunská ovce je oblíbené africké plemeno ovce, běžně se ale chová i u nás. Jde o menší ovci, která nevyžaduje střihání, má totiž srst a ne vlnu. Kamerunská ovce je pro svoji podobnost často zaměňována s kamerunskou kozou. Tyto ovce se chovaly v Kamerunu už před 10 000 lety a sloužily jako zdroj mléka a masa. Berani jsou rohatí s charakteristickou hřívou, ovce jsou bezrohé. Kamerunská ovce je býložravec a je jí podáváno k jídlu hlavně seno, speciální granule nebo v menším množství i ovoce a zelenina. Mají rády suchý chléb. Chov kamerunských ovcí je nenáročný, a proto jsou tolik oblíbené nejen k užitku, ale také jako domácí mazlíčci. Kamerunské ovce jsou stádová zvířata velmi milé a laskavé povahy. Nejsou agresivní, ale když vycítí nebezpečí, utíkají a poskakují, jejich skoky pak dosahují délky až několika metrů.


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení