Muflon evropský

Ve farmaparku jsme teprve chvíli, ale velmi rychle jsme si na prostředí zvykli a rádi se na vás přijdeme podívat i těsně k ohradě.

Interakce s muflony

Do ohrady Ne.
Mazlení Raději zatím ne.
Krmení Ano.

 

 

Příběh / Zajímavosti

Když k nám naši mufloni poprvé přijeli, hned se neohroženě vydali prozkoumávat jejich nový výběh. Z lidí měli nejdříve docela respekt, ale po pár dnech už se odvážili přijít až k ohradě a koukat na lidi i z půl metrové vzdálenosti. Oba mufloni jsou na sebe velmi fixovaní a často je uvidíte při sobě.

Muflon evropský – Farmapark u Toma

Muflon evropský – Farmapark u Toma

Muflon evropský – Farmapark u Toma

Muflon evropský – Farmapark u Toma

Informace

Mufloni, ačkoliv to na první pohled možná nevypadá, jsou ve skutečnosti poddruhem ovce domácí. Tito býložraví savci se živí převážně trávou, bylinami a keři, ale mohou také konzumovat lišejníky, plody a větve stromů.

Mufloni se průměrně dožívají 10 - 14 let a žijí ve stádech s hierarchií. Ta se může projevovat během soubojů o dominanci.

Doba námluv u muflonů probíhá v listopadu, někdy i v prosinci. Muflončata se rodí přibližně po 22 týdnech, většinou po jednom, výjimečně po dvou mláďatech. 

Stojí za zmínku

Mufloni jsou schopni přizpůsobit se různým typům prostředí, od horských oblastí až po pobřežní regiony.


Obyvatelé výběhu

Ve výběhu najdete 2 muflony: samce a samičku. Rozeznáte je od sebe velmi snadno - samec má velké krásné zakroucené rohy, samička žádné nemá.


Adopce

Chcete podpořit naše mufíky nebo jiná zvířátka v našem farmaparku? Adoptuje! Více o adopci naleznete zde:

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!