Poníci

Ahoj, jsme jedni z úplně prvních obyvatel Farmaparku u Toma.

A rádi tě svezeme, budeš-li chtít. Na oplátku nám pak můžeš koupit něco dobrého na zub.

Interakce s poníky

Do ohrady Ano, ale na vyžádání.
Mazlení Už se na to těšíme.
Krmení Zakupte v automatu.

 

Příběh / Zajímavosti

Prvním poníkem byl u nás Matýsek. Původně jsme ho koupili pro soukromé ježdění a na koukání, ale Matýsek je kontaktní a rád pracuje, a proto vozí i veřejnost.

Poník – Farmapark u Toma

Poník – Farmapark u Toma

Poník – Farmapark u Toma

Poník – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Pony nebo poník je malý kůň do 148 cm kohoutkové výšky. Poníci mohou být mohutní i s lehčí stavbou těla. Pony do 130 cm výšky jsou malí a vhodní pro menší děti. Některé koně od 130 cm do 140 cm unesou i dospělé, vždy ale záleží na kondici a mohutnosti daného jedince. Největší poníci od 140 do 148 cm jsou vhodní pro starší děti a pro dospělé a představují ideální přechod na velké koně. Většina poníků se domestikovala z divokých koní.

Existuje několik plemen poníků. Jsou to stádová zvířata, milá a přátelská. Poníci jsou velmi mlsní a mají sklony k nadváze. Živí se senem či speciálním krmivem.

Stojí za zmínku

Nejmenší zaznamenaný minipony měl v kohoutku pouhých 46 cm.

Projížďky na ponících

Projížďky je možné zakoupit bez problémů až na místě. Nicméně doporučujeme nákup předem (zakoupením produktu na e-shopu), nebo ideálně nákup i s rezervací termínu, který je možný realizovat zde. A to zejména, pokud plánujete náš farmapark navštívit ve vytíženější dny a hodiny (víkendy, farmářské trhy apod.).


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!