Poníci

Ahoj, jsme jedni z úplně prvních obyvatel Farmaparku u Toma.

A rádi tě svezeme, budeš-li chtít. Na oplátku nám pak můžeš koupit něco dobrého na zub.

Interakce s poníky

Do ohrady Ano, ale na vyžádání.
Mazlení Už se na to těšíme.
Krmení Zakupte v automatu.

 

Příběh / Zajímavosti

Prvním poníkem byl u nás Matýsek. Původně jsme ho koupili pro soukromé ježdění a na koukání, ale Matýsek je kontaktní a rád pracuje, a proto vozí i veřejnost.

Poník – Farmapark u Toma

Poník – Farmapark u Toma

Poník – Farmapark u Toma

Poník – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Pony nebo poník je malý kůň do 148 cm kohoutkové výšky. Poníci mohou být mohutní i s lehčí stavbou těla. Pony do 130 cm výšky jsou malí a vhodní pro menší děti. Některé koně od 130 cm do 140 cm unesou i dospělé, vždy ale záleží na kondici a mohutnosti daného jedince. Největší poníci od 140 do 148 cm jsou vhodní pro starší děti a pro dospělé a představují ideální přechod na velké koně. Většina poníků se domestikovala z divokých koní.

Existuje několik plemen poníků. Jsou to stádová zvířata, milá a přátelská. Poníci jsou velmi mlsní a mají sklony k nadváze. Živí se senem či speciálním krmivem.

Stojí za zmínku

Nejmenší zaznamenaný minipony měl v kohoutku pouhých 46 cm.

Projížďky na ponících

Projížďky je možné zakoupit bez problémů až na místě. Nicméně doporučujeme nákup předem (zakoupením produktu na e-shopu), nebo ideálně nákup i s rezervací termínu, který je možný realizovat zde. A to zejména, pokud plánujete náš farmapark navštívit ve vytíženější dny a hodiny (víkendy, farmářské trhy apod.).

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení