Holanďanka

Nejsme obyčejné slepičky z vesnice, jsme Holanďanky!

Jsme krásné, zvědavé a mazlivé.

Interakce se slepičkami

Do ohrady Ano, ale na vyžádání.
Mazlení Už se na to těšíme.
Krmení Nepotřebujeme, máme!

 

Příběh / Zajímavosti

Slepice tohoto plemene jsou velmi kontaktní a zvídavé. Jedna ze slepiček se ráda podívá i mimo výběh, ale pro ni samotnou by to mohlo být nebezpečné. Z toho důvodu se nyní učí na kšírky a vodítko.

Holanďanky, spolu se Hedvábničkami, jsou také velmi oblíbené u dětí a jsou nezbytnou zastávkou každé exkurze školky či školy.

Slepice Holanďanka – Farmapark u Toma

Slepice Holanďanka – Farmapark u Toma

Slepice Holanďanka – Farmapark u Toma

Slepice Holanďanka – Farmapark u Toma

Informace o plemeni

Toto evropské plemeno slepice rozhodně nepřehlédnete díky chocholce, kterou má na hlavě. U nás se začaly tyto slepice chovat na přelomu 19. a 20. století hlavně na okrasu. Holanďanky jsou nejen krásné, ale také velmi krotké až přítulné.

Slepice holanďanky se živí obilím a semínky, případně speciálními granulemi. Pochutnají si i na trávě. Holanďanky existují v různých barvách. barevné s bílou chocholkou, celé jednobarevné, bílé s černou.

Stojí za zmínku

Původ slepic Holanďanek není úplně jasný. V angličtině se jim přezdívá „Polish” jako polské. Plemeno ale bylo standardizováno právě v Holandsku.

 


Ať už vás zaujalo jakékoliv zvířátko, nebo prostředí farmaparku obecně, na nic nečekejte a vyrazte k nám.

Už se na vás těšíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení