Rozhovor se zaměstnancem: Kateřina Volfová

Skype_Picture_2022_06_21T08_48_18_209Z (1) komp

Jak vypadá tvůj běžný den?

Ráno přijdu a vezmu psy na procházku. Udělám rychlou kontrolu všech zvířat a výběhů. Pouklidím, co je tak potřeba po areálu a vrhnu se na přípravu krmení pro zvířata, které pak roznesu, kam patří. Pak uklízím výběhy. Mojí "specialitou" je péče o poníky - vyčistím a uklidím výběh, vozím na nich děti, hraju si s nimi, vyčešu je a vezmu na procházku. Odpoledne a večer je to to samé – opět krmení, uklízení, mazlení, hry, venčení. 

Co tě v práci nejvíce baví? Co je náročné?

Baví kontakt se zvířaty – zkrátka dělat zvířata šťastná. Ráda také komunikuji s lidmi a sděluji jim informace o zvířatech. Náročné je pro mě, když je zvířátko nemocné a já mu nemůžu přilepšit. Pak je to samozřejmě náročné i fyzicky celý den běhat kolem zvířat. Stává se to velmi málo, ale dokáže mě naštvat, když se návštěvníci neumí správně chovat ke zvířatům a já je musím upozornit. 

Skype_Picture_2022_06_21T08_48_29_276Z (1) komp

Máš z práce nějaké zážitky, o které se s námi podělíš?

Zážitkem je pro mě to, že se narodili králíčci a já se o ně starám od miminek a je krásné vidět, jak hezky rostou ve zdravé spokojené dospělé králíky. 

Máš oblíbené zvíře ve Farmaparku?

Největší pouto mám s koníky, takže nejoblíbenější je ponička Amálka. Je moc hodná na děti, vychází mi vstříc, prostě má skvělou povahu. A pak šmudlíčci králíčci, to je srdcovka. 

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase ráda jezdím na koni a studuju, takže to zabere všechen můj volný čas. 

Skype_Picture_2022_06_21T08_48_25_643Z (1) komp