Rozhovor se zaměstnancem: Michal Pavlovský

Michale, jaká je tvoje pracovní pozice ve Farmaparku?

Je to určitě ta, která je návštěvníkům nejvíce viditelná. Starám se o stavbu nových výběhů, domečků, opravy stávajících a celkové vylepšení Farmaparku. Pečuji o zvířata, aby se u nás měla co nejlépe. Účastním se příprav různých akcí a v neposlední řadě jsem občasným průvodcem pro školky a školy.

Michal 4

Jak dlouho už pracuješ ve Farmaparku?

Od úplného vzniku. Vlastně ještě dříve jsem se staral o správu a údržbu areálů tady v Ledcích. Pak bylo potřeba se postarat o poníky a oslíka, práce u zvířat mi tak už zůstala. Přibyly kozy, pak dorazila prasátka a dál už to znáte. :)

Které zvíře ve Farmaparku je tvé oblíbené?

Nejradši mám malého oslíka Zulíka, staral jsem se o něj od miminka. Samozřejmě mám ale rád všechna zvířata. V začátcích byl Zulík ve výběhu s poníky, a tak jsem ho ochraňoval, když byl ještě malý a neuměl se bránit jejich tvrdším hrám. Dneska je Zulík už větší a silnější a po oddělení od poníků se mu po nich dokonce stýská. 

Michal 3

Máš nějaký silný zážitek z práce?

Silným zážitkem byl rozhodně porod kozičky. Poprvé jsem něco takového viděl a zažil.

Co tě na práci ve Farmaparku baví a co je pro tebe naopak náročné?

Baví mě hlavně práce se zvířaty a pak samozřejmě celkový rozvoj farmaparku. Vždy mě nakopne, když vidím, že i pod mýma rukama vzniká místo, kam se děti i dospělí rádi vracejí. Tohle vše je samozřejmě také náročné, protože to s sebou nese velkou odpovědnost. Ale když vás práce baví, jde to samo.

Michal 2

Na čem novém aktuálně pracuješ?

Nyní s klukama pracujeme na nové jízdárně. Koně budou mít mnohem větší prostor pro projížďky i každodenní život.

Prozradíš, jaké jsou plány do budoucna ve Farmaparku?

Prozradit můžu jen velmi málo, ale plány jsou to rozhodně velké. Plánujeme nové aktivity a zábavu pro děti, rozšíření odpočinkových zón i parkoviště, další výběhy pro nová zvířátka. Nechte se překvapit! Určitě je na co se těšit. :)

Michal 1