Rozhovor se zaměstnancem: Vlasta Urbánková

2rk

Vlasti, jak ses dostala k práci hlavní ošetřovatelky zvířat?

Tomášovi jsem začala pomáhat při akcích na vstupu. Líbil se mi kontakt s lidmi a prostředí. Pomalu jsem se seznámila se zvířátky. Jedna z ošetřovatelek mě naučila nebát se koní, chodila jsem za zvířátky si s nimi povídat, mazlit je. Pak mi Tomáš nabídl práci manažerky ošetřovatelů a začala jsem se o zvířata více zajímat – o jejich potřeby pro kvalitní život. 

Jaká je tvoje náplň práce? 

Hlavním mým úkolem je koordinace ostatních ošetřovatelek, kontrola zdravotního stavu zvířátek, dohlížení na čistotu výběhů a spokojenost zvířátek. Celkově je potřeba vytvářet příjemné prostředí pro naše zvířátka a návštěvníky. Sem tam dělám prohlídky pro školky a školy.

Co tě na tvojí práci nejvíce baví a co je pro tebe náročné?

Baví mě pozorovat zvířata a pracovat s nimi, mít kontakt se zvířaty, ke kterým bych se v normálním životě nedostala. V přírodě a v kontaktu se zvířaty a lidmi jsem nejspokojenější. Baví mě naslouchat lidem – co se jim líbí, co je baví, co by rádi změnili a tak. Navíc se můžu občas realizovat v zahradnických úpravách farmaparku, což je můj koníček i mimo práci. Náročné je určitě všechno časově skloubit. 

1rk

Jaké vlastnosti a dovednosti musí mít ošetřovatel zvířat?

Hlavní je mít lásku ke zvířatům a k přírodě. Od toho se pak odvíjí to, že tuhle práci děláte dobře.

Které zvířátko ti nejvíce přirostlo k srdci?

Určitě oslík Zulu a ponička Amálka. Zulík na mě vždycky dělá „ííí ááá“, když jdu okolo, a tak ho musím pomazlit, dát mu pusinku a mrkvičku. Na Amálce se mi líbí, jak je maličká a miloučká.

Odnášíš si z práce zážitky?

Velkým zážitkem jsou pro mne stále kůzlátka Líza a Megí a jejich krmení z lahvičky. Každý den jsem vděčná za pohled z očí do očí daňků. Jsou to nádherná a elegantní zvířata. 

3rk

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení