Mejdan ve Farmaparku u Toma

Zvířátka se domluvila, že uspořádají velký mejdan. Večer, když všichni návštěvníci odešli, se zvířátka sešla u stánku s občerstvením. Zapojila reproduktor a pustila si hudbu. Ze stolů si udělala pódium. Kráva Vanilka se zhostila role moderátorky a celý večerní program komentovala a organizovala. Kozy si pro ostatní připravily taneční vystoupení. Kočky pěvecké vystoupení a králíci a morčata divadelní představení. Všichni si večer moc užili a parádně se bavili.

Až nakonec lišky napadlo, že by se mohly vkrást do stánku s občerstvením a dát si tam něco dobrého na zub. Ostatním se to nejdříve moc nelíbilo, ale když jim potom lišky začaly podávat všechny ty dobroty, už nic nenamítali. Netrvalo dlouho a všechny zásoby ze stánku byly snězené.

Ráno na ošetřovatelky čekalo velké překvapení. Stoly a židle byly poválené na zemi a ve stánku s občerstvením bylo všechno snězené a nádobí rozbité a poházené po zemi. Ošetřovatelky si myslely, že do farmaparku přišli nějací lupiči a vandalové. Zvířata po sobě ale zanechala stopy. Všude bylo jejich peří, chlupy a také pach.

Zvířata dostala za úkol si po sobě tu spoušť uklidit. Od té doby měla zvířata zákaz soukromých mejdanů a domluvila se s ošetřovateli, že příště už organizaci mejdanů nechají radši na nich. Příštího mejdanu se už zúčastnili jak zvířata, tak i lidé, a všichni si to užili nakonec ještě mnohem více. Žádná spoušť už po nich tentokrát nezůstala.

pohádky mejdan1