Ztracené jehňátko

(Za "Honzík" doplňte jméno vašeho dítka)

Jednoho dne musel Michal opravit plot ve výběhu s ovečkami a kozami. Zvědavé jehňátko se přišlo podívat, co se to děje. Když se Michal nedíval, jehňátko se dírou v plotu vydalo na dobrodružnou cestu po farmaparku. Bylo moc zvědavé a chtělo poznat i ostatní zvířátka, která bydlí ve farmaparku. Potkalo se s prasátky, kravičkami, oslíky a poníky.

"Chro chro, kam to jdeš?" divila se prasátka a hned se chtěla přidat k němu. Přes plot se ale nedostala. Oslíci jehňátko varovali, aby se vrátilo zpátky za maminkou, nebo se ztratí. Zvědavé jehňátko neposlechlo. „Já si pamatuju cestu domů“, odvětilo.

Jehňátko najednou přestalo potkávat zvířátka a ocitlo se v lese. Ztratilo se. Všechny stromy kolem vypadaly stejně a jehňátko nevědělo, odkud přišlo a kudy se dostane zpět za maminkou. „Haló, haló, slyší mě někdo?“ volalo jehňátko. Nikdo ho neslyšel.

Nedaleko si hrál Honzík s míčem a míč se mu zakutálel do lesa. Ztracené jehňátko tam našel a hned utíkal(a) za ošetřovatelkou. Ošetřovatelka jehňátko dovedla zpět do ohrady k mamince ovečce. Jehňátko mamince slíbilo, že už nikdy samo nikam nepůjde a zůstane raději v bezpečí s ní ve výběhu.

pohádky ztracené jehňátko1